Yaz mevsiminin vazgeçilmez içecekleri!

Merhaba Sevgili Ben derim ki… ailesi,

Bildiğiniz gibi bu yaz hiçbirimiz için sıradan değil. Koronavirüs salgını nedeniyle yüksek oranda evlere kapandığımız bir yaz mevsimi geçirirken, yazın bunaltıcı etkisinden kurtulmak için en etkili ve hızlı çözüm tabii ki bizi serinletecek içecekler 🙂

Bazılarımız sağlıklı içeceklere yönelirken, bazılarımız ise asitli içeceklerden vazgeçemiyoruz. Peki senin favori içeceğin hangisi?

NG Araştırma olarak merak edilen soruları 8-21 Mayıs 2020 tarihleri arasında 15 yaş üzeri 5929 kişiye sorduk. Araştırmamız online araştırma platformumuz benderimki.com üzerinde gerçekleşti. Türkiye genelinde yaptığımız bu araştırmanın sonuçları bir hayli ilginç. Hadi birlikte inceleyelim!

Yazın favori içeceği su!

Yaşam kaynağımız olan su, yine yerini kimseye kaptırmadı ve katılımcıların oylarıyla yazın en serinletici içeceği seçildi.

Katılımcıların %30’u yazın ferahlamak için en çok su içtiğini belirtirken, %22’si ise asitli içeceklerin akla ilk gelen çeşidi olan kola tercihinde bulundu.

Limonata ve soğuk çay %11’lik oranlarıyla katılımcıların diğer favori içecekleri.

En sağlıklı içecek hangisi?

Suyun faydaları anlatmakla bitmez. Uzmanlar, her fırsatta günde yeteri kadar su tüketiminin vücut için ne kadar faydalı olduğunun altını çiziyor. Az su tüketiminin ise vücut için ne kadar tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini belirtiyor.

Araştırmamızda da verilen oylar ile su, %53’lük oranıyla katılımcılar tarafından en sağlıklı içecek seçildi. En serinletici içecek kategorisinde ilk sıralara giremeyen ayran ise %15 ile ikinci sırada geliyor. Kefir ise %12 ile en sağlıklı içecek kategorisinde 3. sırada yer aldı.

Sağlık dostu olan kefir, uzmanlar tarafından ayrandan daha etkili bir probiyotik olarak gündeme getiriliyor.

Araştırma sonuçları hakkındaki düşüncelerini merak ediyoruz. İster sosyal medya hesaplarımızda istersen de bu yazımızın altında yorumlarını paylaşabilirsin!

Ben derim ki… platformuna üye değilsen hemen üye olabilir ve bunun gibi daha birçok kamuoyu araştırmasına katılabilirsin. Aramıza katılmak için hemen tıkla.

Bu sayfadaki içeriğin tüm hakları www.benderimki.com sitesine aittir. Burada sağlanan bilgilerin doğrudan veya dolaylı, herhangi bir şekilde kullanılması durumunda referans gösterilmesi zorunludur.

Bizi daha yakından takip etmek için:Yaz mevsiminin vazgeçilmez içecekleri!” için bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir