Google Authenticator ile Giriş Aşamaları

Hesabınızı daha güvenli hale getirmek için çift aşamalı güvenlik seçeneğini geliştirdik.

Siteye giriş yaparken aşağıdaki ekranla karşılaşıyorsanız (mobil uygulamadan veya bilgisayardan girmeniz farketmez), yazımızın devamındaki yönlendirmeleri takip etmenizi öneririz.

Google Authenticator’ı İndirme

Uygulamayı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirebilirsiniz.

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.authenticator2

iOS için: https://apps.apple.com/tr/app/google-authenticator/id388497605Google Authenticator’ı Tanımlama

Google Authenticator uygulamasına giriş yaptığınızda +’ya basınız.

Kullanmak istediğiniz yöntemi seçiniz.

  • Eğer mobil uygulamadan giriyorsanız, aynı telefondan QR kodunu tarayamazsınız. Bu durumda kurulum anahtarı girebilirsiniz.
  • Eğer bilgisayardan giriyorsanız QR kodunu taratarak işlemlere devam etmek daha pratik olacaktır.


1. Seçenek: Kurulum Anahtarı ile Tanımlama

“Hesap” kısmına, benderimki.com’daki kullanıcı adınızı, “Anahtar” kısmına, benderimki.com’daki (ya da mobil uygulamadaki) ekranda gösterdiğimiz Kurulum anahtarını giriniz. Sonra “Zamana dayalı” ayarını seçerek Ekle’ye basınız.

Google Authenticator “zamana dayalı” ayarıyla, size özel ve geçici süre kullanılmak üzere 6 haneli bir kod verir. Sitemize giriş yapmak istediğinizde Google Authenticator uygulamasından aldığınız kodu girmeniz gerekir. Her zaman farklı bir kod verildiği için Google Authenticator uygulamasının telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Her seferinde farklı bir kod oluşturulması, hesabınızın kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesini engellemeye yardımcı olur.2. Seçenek: QR Kod ile Tanımlama

Eğer QR kodunu tara seçeneğini seçtiyseniz, kameranız açılacaktır. Sitemizde yer alan karekodu taratmalısınız. Google Authenticator uygulamasının ekranında çıkan 6 haneli kodu sitemizdeki kare kodun altında yer alan kutuya girdiğinizde benderimki hesabınızla Authenticator uygulamasını başarılı bir şekilde bağlamış olursunuz.Genel içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir