“Türkiye’ nin En İyi Komedyeni” anketi sonuçları şaşırttı!

Yeniden herkese merhaba,

Bizleri en çok kimler güldürüyor? En çok hangi komedi ustasını izlemekten keyif alıyoruz?
Sizlere ”Sence Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi komedyeni kimdir?” sorusunu sorduk. 4-12 Nisan 2019 tarihleri arasında benderimki.com sitesinden gerçekleştirdiğimiz, 2000 kişinin katıldığı anketin ilgi çekici sonuçlarını bu yazımızdan grafikleriyle birlikte takip edebilirsiniz.

Hadi önce kadın komedyenlerimizle başlayalım!

Şen kahkahları ile kulaklarımızı çınlatan Adile Naşit, vefatının üzerinden yıllar geçse de hala gönlümüzdeki yerini koruduğunu bir kez daha verilen oylarla göstermiş oldu. %36 gibi  büyük bir oranla en iyi komedyen seçilen Adile Naşit, Yasemin Yalçın, Ayşen Gruda gibi sanatçıların da önüne geçti. İkinci sırada 1993-2010 yılları arasında İnce İnce Yasemince dizisiyle hafızlara kazınan Yasemin Yalçın bulunuyor. Adile Naşit ve Yasemin Yalçın’ı hemen ardından gelen 3 ismin ise arasında küçük farklar var. %12 ile Ayşen Gruda 3. sırayı alırken, %11 ile Gürse Birsel 4. sırada ve %10 ile Demet Akbağ’ da 5. sırada listeyi tamamladılar.

Oya Başar, Ezgi Mola, Binnur Kaya, Gupse Özay, Perran Kutman gibi aralarında usta isimlerin de yer aldığı isimler ise listede ilk 10 içerisinde yer aldılar.

Şebnem Bozoklu, Demet Evgar, Büşra Pekin gibi sinemada ses getiren filmlerde rol alan simalar ise listede daha alt sıralarda yer bulabildiler.

En sevilen erkek komedyen açık ara farkla Kemal Sunal!

İşte bu oranlar sizi gerçekten çok şaşırtacak! % 74 gibi bir yüzde ile Kemal Sunal  sevenleri yine onu en üst sıraya taşıdılar.
Cem Yılmaz’ ı çok büyük bir farkla geride bırakan Kemal Sunal birçok filmiyle uzun yıllar evlerimize konuk oldu. Sonrasında yeni neslin vazgeçilmezlerinden Cem Yılmaz listede yerini aldı. Şener Şen, Nejat Uygur, Tolga Çevik gibi komedi ustaları ise yine birbirine benzer oranlarla bu isimleri takip etti.

Anketimizde seçenekler arasında bulunan Levent Kırca, Şahan Gökbakar, Metin Akpınar, Beyazıt Öztürk ve Ahmet Kural ise  listede ilk 10′ da yer bulabildiler.

Yılmaz Erdoğan, Ata Demirer, Okan Bayülgen, Engin Günaydın, Sadri Alışık, Zeki Alasya gibi isimlerin ise listede yer alamaması bizleri hayli şaşırttı.

Son yıllarda çok izlenen TV programı BKM Mutfak ekibindeki genç yetenekler; Oğuzhan Koç ve Eser Yenenler ise beklenen ilgiyi görmeyerek listenin alt sıralarında yerlerini aldılar.

Peki çıkan sonuçlarla ilgili sen ne düşünüyorsun? Yıllar geçmesine rağmen nice neslin gönlüne taht kurmuş isimler daha ne kadar bizi güldürmeye devam edecek?

Yorumlarını bekliyoruz 🙂

Bu sayfadaki içeriğin tüm hakları www.benderimki.com sitesine aittir. Burada sağlanan bilgilerin doğrudan veya dolaylı, herhangi bir şekilde kullanılması durumunda referans gösterilmesi zorunludur. Bizi daha yakından takip etmek için:

“Türkiye’ nin En İyi Komedyeni” anketi sonuçları şaşırttı!” için 2 yorum

  1. Kemal Sunal şüphesiz son yüzyılın hem Türkiye hem dünya bazında En İyi oyuncularındandır anket sonucu bu hakikatı göstermiş sadece.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir