Google Authenticator ile Giriş Aşamaları

Hesabınızı daha güvenli hale getirmek için çift aşamalı güvenlik seçeneğini geliştirdik.

Siteye giriş yaparken aşağıdaki ekranla karşılaşıyorsanız (mobil uygulamadan veya bilgisayardan girmeniz farketmez), yazımızın devamındaki yönlendirmeleri takip etmenizi öneririz.

Google Authenticator’ı İndirme

Uygulamayı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirebilirsiniz.

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.authenticator2

iOS için: https://apps.apple.com/tr/app/google-authenticator/id388497605Google Authenticator’ı Tanımlama

Google Authenticator uygulamasına giriş yaptığınızda +’ya basınız.

Kullanmak istediğiniz yöntemi seçiniz.

 • Eğer mobil uygulamadan giriyorsanız, aynı telefondan QR kodunu tarayamazsınız. Bu durumda kurulum anahtarı girebilirsiniz.
 • Eğer bilgisayardan giriyorsanız QR kodunu taratarak işlemlere devam etmek daha pratik olacaktır.


1. Seçenek: Kurulum Anahtarı ile Tanımlama

“Hesap” kısmına, benderimki.com’daki kullanıcı adınızı, “Anahtar” kısmına, benderimki.com’daki (ya da mobil uygulamadaki) ekranda gösterdiğimiz Kurulum anahtarını giriniz. Sonra “Zamana dayalı” ayarını seçerek Ekle’ye basınız.

Google Authenticator “zamana dayalı” ayarıyla, size özel ve geçici süre kullanılmak üzere 6 haneli bir kod verir. Sitemize giriş yapmak istediğinizde Google Authenticator uygulamasından aldığınız kodu girmeniz gerekir. Her zaman farklı bir kod verildiği için Google Authenticator uygulamasının telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Her seferinde farklı bir kod oluşturulması, hesabınızın kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesini engellemeye yardımcı olur.2. Seçenek: QR Kod ile Tanımlama

Eğer QR kodunu tara seçeneğini seçtiyseniz, kameranız açılacaktır. Sitemizde yer alan karekodu taratmalısınız. Google Authenticator uygulamasının ekranında çıkan 6 haneli kodu sitemizdeki kare kodun altında yer alan kutuya girdiğinizde benderimki hesabınızla Authenticator uygulamasını başarılı bir şekilde bağlamış olursunuz.Genel içinde yayınlandı

Google Authenticator ile Giriş Aşamaları” için 11 yorum

 1. “Anahtar” kısmına, benderimki.com’daki (ya da mobil uygulamadaki) ekranda gösterdiğimiz Kurulum anahtarını giriniz.
  Ekranda nerede acaba.şifremizi de yazsak kabul etmiyor.

  1. Merhaba Ayşe, sitemizin iletişim bölümünden yaşadığın problemi detaylı bir şekilde ilettiğinde en kısa sürede sana yardımcı olacağız.

 2. Tmm da benim hesabımda ele geçirme ,kötü kullanım vs.. hiçbir olumsuzluk yoktu,bu uygulamadan dolayı hiç giremez,anketleri bırakın çözmeyi bakamaz olduk!Bu nasıl güvenlik!Telefonda zaten güvenlik var!E şimdi kaç zamandır mağdur da olduk,bunu bize telafi etmeniz gerekir,belki istenmeyen bir durumda olsa haksızlık oluyor,kaybediyoruz!Güvenlik zorluk getiriyor ve bizim güvenimiz zedeleniyor!Lafla olmuyor!Bu uygulama bize puan kazandırmıyor, kazandırmalı!Kaybedilen zaman ve anketler gözlenip saklanmalı ve mutlaka puan olarak yüklenmeli!İşte asıl güven ve güvenlikli güvenilirlik budur!Dikkate alınız,işe yarayacaktır.!

 3. Bu sistem hiç biseyi kabul etmiyor giremiyorum anketlere ne biçim birşeyse bu yardımcı olanda yok

  1. Merhaba Aytaç, sistemden kontrol ettiğimizde, problemini çözme noktasında sana yardımcı olduğumuzu ve artık hesabına giriş yapabildiğini görmekteyiz. Problemin devam ediyor mu?

  1. Merhaba Yasemin, yaşadığın problemi sitemizin iletişim bölümünden ilettiğinde en kısa sürede sana geri dönüş sağlayacağız.

 4. Kurulum Anahtarını Yayınlarsanız Seviniriz Uygulamaya Giriş Yapamıyoruz

  1. Merhaba Haydar, sistemden kontrol ettiğimizde probleminin çözüldüğünü görmekteyiz. Bu gibi durumlarda sitemizin iletişim bölümünden yazdığında sana daha hızlı yardımcı olabiliriz. 🙂

  1. Merhaba Mehtap, sitemizin iletişim bölümünden bize yazdığında detaylı açıklamalarımızı sana ileteceğiz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir