Akçe Kullanım Güncellemesi

Üyelerimize kazandıkları Akçeleri kullanabilecekleri farklı seçenekler sunarken Akçe kullanım isteği ilettiklerinde de en kısa zamanda gerçekleşmesi için gerekli özeni gösteriyoruz. Bunun için izlediğimiz süreçlerin verimli ve etkin bir şekilde hayata geçirilmesi gerekiyor.

Bankaya yapılan para transferlerinde hem havale/EFT ücretlerinin yüksek olması hem de işlemlerin manuel olarak yapılmasından kaynaklı zaman maliyeti bu konudaki süreçlerimizde değişiklik yapılmasını gerektirdi. Bu nedenle Akçelerini kullanarak bankaya para transferinde bulunabileceğin minimum miktar, 31 Mart 2020 itibariyle 4000 Akçe olarak değişecek.

NG Araştırma olarak bu değişikliği size yaklaşık 2,5 ay önce haber vererek hem şeffaf bir süreç izlemek hem de Akçelerini bankaya para transferi olarak kullanmayı tercih edenler için değişiklikten etkilenmeden isteklerini iletmeleri için yeterli zaman sağlamak istedik. Hem sosyal medya hesaplarımızdan hem de online araştırma platformumuz benderimki.com üzerindeki blog sayfamızdan paylaşımlarla bizi takip edenleri bilgilendirdik. Sosyal medya hesaplarımıza gelen yorumlara da burada cevap vermek istedik.

Üyelerimizden Gelen Yorumlarla İlgili Açıklamalarımız

Sitemizdeki anket sayıları: Anket gelmediği veya çok az olduğu yönünde yorumlar ve sorular görüyoruz. Bu durumların bir kısmı üyelik hesabındaki bilgilerin eksik olmasından kaynaklanıyor. Bu nedenle hesabına girip tüm bilgilerinin tam olduğundan emin olman önemli. Bir diğer neden de hergün anket doldurmak isteyen üyelerimizden geliyor. Araştırma sektörü standartları gereği bir kişinin katılabileceği anket sıklığı yüksek olmamalıdır. Yaptığımız işin şirketlere olan katkısının farkında ve sorumlu bir şirket olarak bu konuya çok önem veriyoruz. Türkiye’nin ve dünyanın lider şirketleri için yaptığımız çalışmalar, şirketlerin milyonlar değerindeki bütçelerini yönetmelerine ve ayrıca senin gibi tüketicilere en doğru ürünü ulaştırmalarına yardımcı oluyor. Bu nedenle verinin en doğru şekilde şirketlere ulaştırılması gerekiyor. Yüksek sayıda anket almaman, sektör standartları gereği olması gereken doğru bir durum. Öte yandan var olan anketlerin 300 bin üyemize daha dengeli bir şekilde ulaşması için geliştirmeler yaptık ve sonuçlarının yaptığımız memnuniyet anketine olumlu yansıdığını gördük.

Akçe kullanım alt limiti: Bankaya para transferindeki Akçe kullanım alt sınırını artırdık. Fakat diğer yöntemlerde değişiklik yapmadık. Örneğin Migros, Play Store ve iTunes hediye çeklerini 2500 Akçe karşılığında alabilirsin. Bunların dışında faturasız cep telefonuna TL yükleme, oyun hediye çekleri gibi seçeneklerinin de olduğunu ve bu seçeneklerdeki Akçe kullanım alt sınırında bir değişiklik olmadığını tekrar belirtmiş olalım. Bu nedenle amacımızın Akçelerini kullanmayı engellemek olmadığını ve bankaya para transferinin istediğin miktara kıyasla yüksek maliyetli olduğunu anladığını umuyoruz.

Anketten kazanılan Akçe miktarı: Herbir anketin ortalama tamamlama sürelerine bakıyoruz. Buna göre de anketten kazanabileceğin miktarı belirliyoruz. Örnek vermek gerekirse yarım saat sürmesi gereken bir anketten ortalama 10 TL kazanırsın. Ama şunun da altını çizelim; çay kahve içerek, sohbet ederek yarım saat süren anket değil 🙂 Soruları okuyup anlayarak, tutarlı, anlamlı ve detaylı cevap vererek yarım saat sürecek anket kazancı bu miktarlarda olmaktadır. Bu miktar tarafımızdan belirlenmektedir ve tüm katılımcılar için aynıdır. Her sene yaptığımız değerlendirmelerle anketten kazanabileceğin Akçe miktarlarını güncelliyoruz. Bir seneden daha uzun süredir aramızda olan üyelerimiz bu değişimi farkediyorlar. Ek olarak şunu belirtmek isteriz ki sitemizin birincil amacı görüşlerini paylaşabileceğin bir platform sağlamaktır. Kazanılan Akçeler ve bunların kullanılması hiçbir zaman gelir kaynağı oluşturmayı hedeflememektedir.

Anket katılım onay süresi: Anketi başarılı olarak tamamladığında onay süreci hemen o an başlamıyor. Ankete hedeflenen katılımlar tamamlandığında başlıyor. Ayrıca bazı anketlerin ayın başından sonuna kadar süren zaman diliminde yapılması gerekiyor. Bu o araştırmanın kendi doğası gereği zorunludur. Bu gibi anketlere katıldığında onay süresi de bazen bir ayı bulabilmektedir. Bu noktada önemli bir konuyu hatırlatmak isteriz. Yardım videolarımızı izlediysen anket katılımlarının anonim olması için cevaplarını bizim görmediğimizi, araştırmayı yaptıran şirketin de kişisel bilgilerini görmediğini biliyor olmalısın. Bu nedenle anket katılım onay süreci doğrudan bizim elimizde olmayan bir konudur. Onayın verilmesi ve kazancın hesabına geçmesiyle ilgili iyileştirmeler yapılmasına dair üzerinde çalıştığımız alanlar var. Bunları 2020 yılı içerisinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Böylece bizi yakından takip eden üyelerimizi mutlu etmeyi umuyoruz.

Anket bildirimleri: Bazen bildirim ayarlarını kapatan üyelerimiz, bildirim gelmediğine dair şikayette bulunabiliyor. Bu durum bazen üyelerimizin sitemizdeki ayarları değiştirmesinden kaynaklanabildiği gibi bazen bizim kontrolümüz dışındaki yerlerde (eposta ayarları, Facebook bildirim ayarları, mobil uygulama bildirim ayarları gibi) yaptığı değişikliklerden de kaynaklanabiliyor. Bu nedenle gerekli kontrolleri yaparak yaptığın ayarlardan kaynaklı bir sorun yaşamadığını kontrol etmeni öneririz. Ayrıca bildirim gönderim algoritmamızı zaman zaman güncelliyoruz. Amacımız üyelerimize en uygun sıklıkta ve doğru bildirimleri gönderebilmek. Tüm bu açıklamalarımızı değerlendirdikten sonra kaçırdığın anket sayısı halen yüksekse siteye daha sık girerek katılabileceğin anketleri kontrol etmen de iyi olabilir.

Kotaların dolması: Anketi sana gönderdikten sonra seninle beraber katılan diğer üyelerden dolayı, bulunduğun grubun kotası dolmuş olabilir. Örneğin erkek katılımcılar için belirlenen sayıya ulaşıldıysa bu durumda anketin ilk sorularından sonra ankete devam etmene izin verilmeyecek ve anketi tamamlayamayacaksın. Anketi tamamlamak için ayırman gereken sürenin çok altında zaman ayırdığın için kazancın da onda bir oranında olur.

Üyelerimizden gelen yorumlara ve sorulara bu yazımızda cevap vermeye çalıştık. Soruların veya yardıma ihtiyaç duyduğun bir konu olursa sitemizin iletişim sayfasından bize her zaman yazabilirsin. Her zaman olduğu gibi en kısa zamanda yardımcı olacağız.

Bizi daha yakından takip etmek için:


Akçe Kullanım Güncellemesi” için 2 yorum

    1. Merhaba Nurcan, bilgilerine uygun anket olduğunda otomatik bilgilendirme gelecektir. Bu bildirimler gün içerisinde gecikmeli olarak gelebilmektedir. Bu nedenle siteye giriş yaparak da katılabileceğin anketleri görebilirsin 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir